Centrální autovrakoviště MILATA
 

Ekologická a moderní likvidace aut bez vašich starostí

Máte doma auto, které již dosloužilo? Vybírejte si takové autovrakoviště, které likviduje vozidla ekologicky, řídí se zákony a myslí na vás i na přírodu. Skvělou volbou je společnost Milata s.r.o. sídlící ve Frýdku-Místku, která je provozovatelem moderního centra pro ekologické zpracování autovraků.

 

Odsávací linka na autovraky

 

Dosloužilo vám auto? Zavítejte na kvalitní a bezpečné autovrakoviště

 

Vaše auto již má nejlepší roky za sebou a potřebuje být zlikvidováno? Nezoufejte. Jednou to potká každé auto. Není potřeba, abyste se děsili zdlouhavého vyřizování. Vše za vás zajistí ekologická likvidace vozidel od společnosti Milata s.r.o. ve Frýdku-Místku. Na autovrakoviště se sváží autovraky z celé severní Moravy a Slezska. Je tam už i to vaše?

Autovrakoviště má za sebou bohatou 30ti letou historii. Firma stojí na pevných základech a dbá především na likvidaci aut s ohledem na životní prostředí. Kdyby si vaše auto mohlo samo vybrat, kde skončí, autovrakoviště Milata by bylo jasnou volbou a splněným přáním. Nevěříte? Přesvědčte se sami.

 

V čem je autovrakoviště Milata jedinečné?

 

Autovrakoviště Milata se řadí mezi moderní autovrakoviště v tomto tisíciletí – ekologie a správně dodržované postupy likvidace vraků jsou hlavní prioritou firmy. Bezpečnost a kvalita pracovního prostředí, stejně jako důraz na přístup k zákazníkovi, patří mezi přednosti firmy.

Cílem společnosti je zvyšovat neustále úroveň autovrakovišť a služeb ekologické likvidace autovraků v ČR. Jak se jí to daří? Díky investicím do nejmodernějších technologií, osvěty a edukační činnosti o tématu autovrakovišť.

 

Rozebírání autovraku

 

Implementace moderních technologií jsou základem

 

Zvýší produktivitu, zlepší kvalitu i bezpečnost pracovního prostředí a napomáhá chránit životní prostředí. Důvody, díky kterým je implementace nejmodernějších technologií základním stavebním kamenem společnosti:

Autovrakoviště Milata přesně ví, jak zlepšovat procesy a postupy. Příkladem je moderní odsávací linka, díky které jsou získávány nebezpečné provozní kapaliny z autovraků snadno, bezpečně a ekologicky. Benzín, nafta, brzdová kapalina nebo motorový olej odebrané z autovraků jsou pak dále bezpečně recyklovány tak, aby nedošlo ke znečištění přírody - prodávají se dalším firmám nebo se platí za jejich řádnou recyklaci.

Mezi další technologie, které usnadňují a vylepšují pracovní postupy, patří velkokapacitní zouvačka pneumatik - lis na separaci pneumatik od disků. To však není zdaleka vše. Autovrakoviště umí perfektně pracovat také s náhradními díly.

 

Sklad autovraků

 

Náhradní díly z aut získávají druhou šanci

 

Díky třicetileté praxi nasbírala firma cenné zkušenosti, které využívá každý den při ekologické likvidaci aut. Pyšní se efektivním systémem při demontáži autovraků i komponentů z nich.

Jednou z nejlepších forem recyklace je znovuvyužití některých náhradních dílů demontovaných z vraků. Jako první v ČR využívá firma japonskou technologii Kobelco, která umožní efektivně separovat materiály z autovraků.

Recyklační rýpadlo zajistí přesnější demontáž a vyšší stupeň dalšího využití materiálu z auta. Firma si nechala stroj přivézt až z dalekého Japonska a je pyšná na to, že patří mezi jejich sbírku moderních technologií.

 

Odtahové vozidlo

 

Moderní a ekologické zpracování autovraku od A do Z

 

Na provozně se vozidlo zkontroluje a zapíše do systému Ministerstva životního prostředí MA ISOH. Díky speciální odsávací lince se z auta vypustí všechny nebezpečné provozní kapaliny. Přichází tým profesionálů, který manuálně demontuje vybrané komponenty v podobě autobaterie, katalyzátoru nebo textilu.

Autovrak se pak posouvá do rukou japonské technologie Kobelco. Dojde k mechanickému rozebrání pomocí špičkové technologie tak, aby se auto mohlo už jen přesunout k výkonnému lisu. Kompresní síla o velikosti 200 tun dokáže během chvilky udělat z jakéhokoliv vozidla krásnou foremnou kostičku.

 

Demontáž autovraku

 

Proč zlikvidovat vozidlo ekologicky?

 

Kladete si otázku, proč by vás měla zajímat ekologická likvidace vozidla? Odpověď je jednoduchá. Ochrana životního prostředí. Auto jste využívali řadu let a provozem jste znečišťovali životní prostředí – každé auto do ovzduší vypouští nemalé množství škodlivých látek. Máte šanci splatit přírodě tento dluh a dále nezatěžovat životní prostředí. Jděte do toho!

 

Ekologická likvidace autovraku v sobě ukrývá spoustu dalších výhod:

Automobil nebude zavazet v garáží nebo na zahradě

Nedostanete případné pokuty

Nemáte žádné další náklady a starosti

 

Málokdo ví, že pokud chcete auto vyřadit trvale z evidence, je nutné provést ekologickou likvidaci na vlastní náklady a doložit protokol o této likvidaci. Jestliže tak neuděláte, jste povinni platit zákonné pojištění motorového vozidla.

 

Příjem vozu na vrakoviště

 

Ekologická likvidace vozidel: odtah zcela zdarma

 

Autovrakoviště Milata za vás odvede tu nejtěžší práci. Zdarma vaše vozidlo dotáhnou na vrakoviště v přesně domluveném termínu. Zdarma také vyřadí automobil z registru. Šetří vám tak nejen peníze, ale i váš čas.

Vše s výkupem a likvidací vozidla je vyřízeno hned na místě při předání autovraku do rukou autovrakoviště. Ihned získáte originální doklad o ekologické likvidaci, který je potřebný k trvalému vyřazení z evidence motorových vozidel.

Autovrak však mohou zákazníci osobně dovézt na autovrakoviště v běžné provozní době. Není nutné se objednávat, navíc vždy dostanete výhodnější nabídku.

 

Top zajímavosti

Autovrakoviště funguje úspěšně již přes 30 let

Využití moderní japonské technologie – prvenství v ČR

V první trojce největších zpracovatelů autovraků u nás

Ročně zpracuje přes 4 000 autovraků

Provozní plocha je 15 000 m2

Partner společnosti ŠKODA AUTO s.r.o.

 

Majitel autovrakoviště Jakub Milata rozhodně boří mýty o tom, že autovrakoviště je pouze kšeft s rozprodanými auty a díly. Díky svému přístupu k likvidaci aut, životnímu i pracovnímu prostředí se mu daří vytvářet skutečně ojedinělé autovrakoviště, které nemá v ČR obdoby.

 

 

Napsali o nás

 

 

Výkup autovraků

Autovrak vykoupíme na náhradní díly nebo k ekologické likvidaci.

Odtah autovraku zdarma

Vozidlo nebo autovrak bezplatně odvezeme vlastní technikou.

Hodnocení a recenze zákazníků vrakoviště

Pozitivních recenzí

Ověřené vrakoviště

MILATA s.r.o. je ověřeným zpracovatelem autovraků pro Severní Moravu a Slezsko.

Milata tradice od roku 1992

 
Ekologická likvidace a výkup vozidel
Použité náhradní díly
Kovošrot - výkup šrotu a druhotných surovin
Výkup vozidel na náhradní díly a k eko likvidaci
Výkup autovraků
Přeprava a pronájem kontejnerů
Pneuservis s prodejem pneu a disků
Odtahová služba
 
Autovrakoviště Milata v Událostech České televize
Příběh firmy MILATA napsali o nás na Idnes.cz
Jak se dělá ekologická likvidace v Eko magazínu TV Polar
Soutěž - Dej recenzi a vyhraj - rozdáváme trička a čepice