Certifikovaná ekologická likvidace vozidel | Výkup, odtah a protokol ihned | Autovrakoviště Milata | Frýdek-Místek, Ostrava, Opava, ...
Ekologická likvidace vozidel s výkupem
 

Doklad o likvidaci vozidla - potvrzení pro úřad

Doklad o likvidaci vozidla, pod správným názvem: "Potvrzení o převzetí autovraku do zařízením ke sběru autovraků", je pro majitele dosloužilého vozidla nezbytným dokladem pro vyřízení trvalého odhlášení automobilu z evidence motorových vozidel. Bez platného potvrzení o ekologické likvidaci není možné automobil z registru vyřadit a není tedy možné ukončit placení povinného ručení.

My Vám platný doklad o ekologické likvidaci vozidla s originálním IČPS číslem vystavíme ZDARMA a IHNED při předání vozidla.

Doklad o likvidaci vozidla
Protokol o ekologické likvidaci

Protokol o ekologické likvidaci je společně s velkým technickým průkazem, malým technickým průkazem, registračními značkami od vozidla a dokladem totožnosti, jedním z nezbytných podkladů pro kladné vyřízení trvalého vyřazení z registru motorových vozidel.

Úkon trvalého vyřazení z registru motorových vozidel je oficiálně od roku 2015 nazýván jako zánik vozidla. Vozidlo může zaniknout, pokud bylo řádně ekologicky zlikvidováno ve schváleném zařízení pro sběr autovraků.

 

Nabídka vystavení likvidačního protokolu

 
  • Platný doklad vystavíme ihned při převzetí vozidla.
  • Doklad obdržíte ihned také při odvozu automobilu z Vaší adresy.
  • Náš protokol má jedinečný IČPS kód, který potřebujete.
  • Doklad také dostáváte, pokud vyřizujeme za Vás návštěvu dopravního úřadu.
  • Jednáme s pověřením úřadu, dle zákona a bez rizik.
  • U nás 100% jistota pravosti dokumentu.
Odvoz automobilu
Značky a složka

 

Potvrzení o převzetí autovraku od Milaty - platný doklad pro úřad

 

Potvrzení od nás obdržíte ihned a zdarma, bez ohledu na to, zda je likvidace vozidla vyřizována na autovrakovišti Milata nebo je vozidlo zdarma odváženo od zákazníka. Originál potvrzení Vám vystaví náš pracovník ihned při předání vozidla. Firma Milata je oprávněna vydávat toto potvrzení a přebírat autovraky pro jejich následnou zákonnou likvidaci. Ekologickou likvidaci provozujeme sami, autovraky nepřeprodáváme, ani nenecháváme vcelku neekologicky sešrotovat.

Vzor dokladu o ekologické likvidaci ZDE.

Postupujeme dle zákona. Všechny povinnosti majitele vozidla s vyřízením ekologické likvidace musí být vybaveny při jeho předání = při odevzdání do zařízení určeném ke sběru autovraků. Přebírající technik musí vystavit doklad o ekologické likvidaci ihned také při odvozu vozidla od zákazníka. Náš operátor zadává údaje o vozidle a o zákazníkovi do systému MAISOH (systém Ministerstva životního prostředí ČR) a je vygenerováno jedinečné číslo likvidace IČPS. V tuto chvíli je již vozidlo v nevratném procesu ekologické likvidace a majitel vozidla má 100% jistotu, že jeho vozidlo bude řádně ekologicky zlikvidováno. Jeho bezproblémové vymazání z evidence motorových vozidel tak bude zajištěno.

 

Protokol o ekologické likvidaci vozidla dle zákona

 

Zákon č. 56/2001 Sb. ve svém ustanovení § 13 odst. 2 výslovně stanovuje, že se žádostí o trvalé vyřazení vozidla z registru, předloží vlastník motorového a přípojného vozidla i doklad o likvidaci vozidla. Zákon č. 56/2001 Sb. ve svém znění nepřipouští jakoukoliv možnost nahradit doklad o likvidaci vozidla jiným dokladem.

Potvrzení o převzetí autovraku vystavené provozovatelem zařízení je nutno doložit při podání žádosti o trvalé vyřazení všech úplných nebo neúplných motorových vozidel, tedy včetně traktorů a samojízdných pracovních nástrojů, které jsou opatřeny registrační značkou a vedeny v registru silničních vozidel.

Zákonná lhůta mezi vyřízením ekologické likvidace, datem, kdy bylo auto přijato do sběrny autovraků, a podáním žádosti o vyřazení vozidla z evidence je 10 dní.

 

Cenné rady od nás

  

Vždy požadujte originální protokol s uvedeným IČPS číslem likvidace ihned při předání vozidla. Potvrzení by mělo mít vyplněno všechny potřebné údaje včetně razítka a podpisu. 

Správný protokol - potvrzení o převzetí autovraku (musí odpovídat vzoru) nesmí být nahrazen jiným dokumentem - např. pseudo předávacím dokladem bez razítka (častá praxe podvodných firem).

Nikdy nenechávejte vozidlo cizí osobě bez získání platného dokladu o likvidaci. Dejte pozor, pokud přebírající osoba odkládá vystavení dokladu na pozdější termín.  

 

Potřebuji doklad o ekologické likvidaci vozidla

  
Zavolejte nám
Napište nám

 

Výkupní ceník likvidace vozidel
Poptávka ekologické likvidace a výkupu vozu

Výkup autovraků

Autovrak vykoupíme na náhradní díly nebo k ekologické likvidaci.

Odtah autovraku zdarma

Vozidlo nebo autovrak bezplatně odvezeme vlastní technikou.

Odvoz autovraků

Pro nepojízdné auto ZDARMA přijedeme! Vše je IHNED vyřízeno při předání vozu u zákazníka.

Hodnocení a recenze zákazníků vrakoviště

Dlouhodobé hodnocení 4,8 z 5 na Google.com a Firmy.cz.

 
Ekologická likvidace vozidel a výkup autovraků
Výkup autovraků - ekologická likvidace
Vyřazení vozidla na úřadě a zrušení pojistky
Výkup vozidel k ekologické likvidaci
 
Autovrakoviště Milata v Událostech České televize
Příběh firmy MILATA napsali o nás na Idnes.cz
Jak se dělá ekologická likvidace v Eko magazínu TV Polar
Soutěž - Dej recenzi a vyhraj - rozdáváme trička a čepice