Centrální autovrakoviště MILATA
 

Podpora a spolupráce

Vítejte na stránce "Podpora a spolupráce" společnosti Autovrakoviště MILATA. Jako přední zpracovatel autovraků a provozovatel ekologické likvidace vozidel jsme hrdí na naši roli v ochraně životního prostředí a podporu udržitelnosti. Tato stránka je věnována našim spolupracujícím firmám, dlouholetým obchodním partnerům a projektům, které podporujeme.

Spolupráce s těmito partnery nám umožňuje nejen rozšířit naše služby, ale také posiluje naši misi v oblasti ekologického a zodpovědného přístupu k likvidaci vozidel. Zde naleznete přehled našich partnerů s krátkým popisem jejich činností a přínosu pro náš společný cíl udržitelnějšího světa.

 

Naši partneři

 

 

Ověřené vrakoviště

 
Ověřené vrakoviště

Ověřené vrakoviště je projektem vybraných zpracovatelů autovraků, kteří provozují legální a ekologickou likvidaci vozidel v České republice na nadstandardní úrovni. Tento projekt bojuje proti nelegálním praktikám v oblasti ekologické likvidace autovraků a udává směr v profesionálním zpracování vozidel s ukončenou životností.

www.overene-vrakoviste.cz

 

 

 

Škoda Auto

 ŠKODA AUTO a.s.

Společnost ŠKODA AUTO a.s. dlouhodobě spolupracuje s naší společností v oblasti sběru a zpracování vozidel s ukončenou životností.

Jak uvádí sama firma Škoda: „Pro společnost ŠKODA AUTO je velmi důležité, jakým způsobem je dále nakládáno s díly, které byly vyjmuty při opravách, se zpětně odebranými výrobky a s autovraky. Při výběru partnerů proto upřednostňujeme ty, kteří zajistí maximální možné využití všech materiálů, včetně odpadů a druhotných surovin.

www.skoda-auto.cz 

 

 

Green Solution

 GREEN Solution s.r.o.

Společnost Green Solution s.r.o. nabízí služby v oblasti odpadového hospodářství. Mimo jiné služby pro zařízení k nakládání s odpady - zařízení ke sběru a zpracování vozidel s ukončenou životností. GREEN Logistics CZ s.r.o. vytváří síť zpětného odběru pro pneumatiky a automobilové baterie a síť sběru a zpracování vozidel s ukončenou životností.

www.gsolution.cz 

 

 

SVDS

 Svaz výkupců a zpracovatelů druhotných surovin, z.s.

Svaz výkupců a zpracovatelů druhotných surovin, z.s., představuje klíčové sdružení, které se zaměřuje na problematiku efektivního využívání druhotných surovin. Toto sdružení si klade mimojiné za cíl upozorňovat na dlouhodobě podceňovaný význam recyklace a zpracování odpadů.

www.svds.cz 

 

 

Callparts

 Callparts Recycling GmbH

Společnost MILATA s.r.o. je systémovým partnerem celostátní sítě pro odběr autovraků společnosti Callparts. Společnost Callparts buduje a provozuje celoplošné sítě uznávaných míst pro odběr a demontáž, sloužící pro autovraky za účelem splnění zákonných požadavků na výrobce.

MILATA s.r.o. splňuje požadavky pro převzetí vozidel s ukončenou životností. Je autorizovaným místem ke sběru a zpracování vozidel s ukončenou životností výrobců a importérů značek: BMW, MINI, Alpina, Rover, Land Rover, MG a Jaguar.

www.callparts.cz 

 

 

Porsche Česká republika

 Porsche Česká republika s.r.o.

Porsche Česká republika s.r.o. se sídlem v Praze je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky.

MILATA s.r.o. je autorizovaným místem ke sběru a zpracování vozidel s ukončenou životností výrobců a importérů značek: Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen užitkové vozy.

www.porsche.co.cz 

 

 

Barko

 Barko s.r.o.

Brněnská společnost Barko je dlouhodobým spolupracujícím partnerem firmy Milata a spoluzakladatelem projektu „Ověřené vrakoviště“. Barko vykupuje široký sortiment druhotných surovin - barevné kovy, železné kovy, drahé kovy, katalyzátory, elektroodpady, elektromotory a baterie.

Je ověřeným provozovatelem ekologické likvidace vozidel. Vykupuje autovraky a vystavuje potvrzení o ekologické likvidaci.

www.druhotnesuroviny.cz 

 

 

SZA

 Sdružení zpracovatelů autovraků

Sdružení zpracovatelů autovraků působí na české scéně zpracování autovraků od roku 2006. Členové sdružení jsou provozovatelé eko likvidace, kteří mají řádně uzavřené smlouvy s výrobci a akreditovanými zástupci vozidel.

www.sza.cz 

 

 

 

SUEZ

 SUEZ CZ a.s.

Společnost nabízí komplexní služby v oblasti odpadového hospodářství. Odvoz, využití, recyklace a odstranění průmyslových a komunálních odpadů včetně nebezpečných odpadů, sběr a separace druhotných surovin, čištění průmyslových objektů, odstranění ekologických zátěží, havarijní služby a poradenství.

www.suez.cz 

 

 

REMAT GLASS s.r.o.

 REMAT GLASS s.r.o.

Společnost provozuje moderní recyklační linku na sklo - provozovna Kelčany u Kyjova. Tato recyklační linka jako jediná v České republice zpracovává autoskla, lepená skla, bezpečnostní skla, stavební skla, skla s drátěnou vložkou i sklo obalové.

Při ekologické likvidaci vozidel je autosklo jednou ze získaných surovin, která se dá úspěšně recyklovat. Recyklované sklo jako konečný produkt vstupuje znovu pro použití do výroby jako druhotná surovina, aniž by ztratilo jakoukoli vlastnost, která by snížila jeho užitnou hodnotu.

www.remat-glass.cz 

 

 

OZO

 OZO Ostrava s.r.o.

Základem činnosti společnosti OZO Ostrava s.r.o. je poskytování komplexních služeb v oblasti nakládání s odpady. Mezi tyto služby patří mimo jiné sběr, svoz, třídění, využívání a odstraňování průmyslových, nebezpečných a živnostenských odpadů.

www.ozoostrava.cz 

 

 

VŠB

 VŠB - Technická univerzita Ostrava

Spolupráce s institutem environmentálních technologií VŠB - TUO. Práce na výzkumných projektech zabývajících se zpracováním a recyklací odpadů.

www.vsb.cz

 

 

 

Obec Dobrá

 Obec Dobrá

Dobrá - adresa sídla a provozoven naší firmy. S obcí Dobrá spolupracujeme mimojiné při podpoře každoroční akce DEN OBCE - VELKÁ DOBERSKÁ.

Video z ročníku 2019 zde.

www.dobra.cz  

 

 

Slezská diakonie

 Slezská diakonie

Nezisková organizace, která poskytuje své služby v sociální oblasti.

V rámci spolupráce se Slezskou diakonií jsme se podíleli na realizaci projektu: Sociální automobil Dacia Jogger. Projekt se podařilo zdárně ukončit a vozidlo bylo v květnu 2023 slavnostně předáno Slezské diakonii - středisko RÚT Frýdek-Místek.

Více o projektu Sociální automobil a reportáž z předání vozu.

www.slezskadiakonie.cz 

 

 

Povinné ručení

 Povinne-ruceni.com

Povinné ručení online - nezávislé srovnání pojišťoven. V případě zájmu vám s kalkulací pojištění rádi a ochotně pomohu specialisté z Povinne-ruceni.com. Porovnejte všechny pojišťovny a zjistěte si nejvýhodnější povinné ručení online! Ušetříte až 70%. Rychlé vyřízení. Nonstop online srovnání. Porovnání do 1 minuty. Individuální přístup.

www.povinne-ruceni.com 

 

 

Navzdory

 Navzdory - nadšenci do up-cyclingu

To, co spojuje společnosti Navzdory a MILATA, není pouze severní Morava. Posláním obou firem je společenská odpovědnost vůči životnímu prostředí, což pro ně představuje samozřejmost. Navzdory prostřednictvím své kreativity čelí neefektivnímu nakládání s odpady, a to stále a všude. Neomezují se jen na Ostravu, kde mají své sídlo. Z recyklovaných materiálů jsou schopni vytvářet kreativní reklamní předměty, pořádat workshopy a tvořit umělecké objekty.

Firma MILATA mezi jiným dodává společnosti Navzdory použité bezpečnostní pásy z autovraků, které jsou využívány pro výrobu designových kousků.

www.navzdory.com 

 

 

Charita F-M

 Charita Frýdek-Místek

Charita Frýdek-Místek je nestátní nezisková organizace, která poskytuje široké spektrum sociálních služeb.

Při odevzdání kovového šrotu nebo jiného odpadu mohou zákazníci firmy Milata přispět Charitě Frýdek-Místek. Peníze jsou odpovědně převáděny na účet Charity: 2112858051/2700.

www.chyritafm.cz  

 

 

Frýdecká skládka

 Frýdecká skládka, a.s.

Základním posláním společnosti Frýdecká skládka, a.s. je komplexní nakládání s odpady. To zahrnuje sběr, svoz, třídění, úpravu a konečné odstranění prakticky všech druhů odpadů vyskytujících se v regionu včetně těch nebezpečných.

www.frydeckaskladka.cz 

 

 

 

Remetall

 ReMetall Česká republika s.r.o.

Milata s.r.o. je partnerskou firmou ReMetall Česká republika s.r.o. při zajišťování přímého zpracování katalyzátorů.

Ze starých autokatalyzátorů a filtrů pevných částic získáme ekologickou recyklací monolit ušlechtilého kovu. Přímé zpracování bez prostředníků.

Ekologická likvidace vozidel s ukončenou životností - MILATA s.r.o., Dobrá 203, 73951 Dobrá.

www.remetall.cz 

 

 

 

TJ SOKOL DOBRÁ

 TJ SOKOL DOBRÁ - fotbalový oddíl

MILATA s.r.o. se zavázala k podpoře mladých talentů ve sportovním odvětví, zejména ve fotbalu, v obci Dobrá. Naše společnost hrdě finančně přispívá na rozvoj a podporu mladých sportovců fotbalového oddílu TJ Sokol Dobrá. Věříme, že investice do mládeže a sportu je investicí do budoucnosti celé komunity.

www.sokoldobra.cz 

 

 

 

Česká stopa

 Česká stopa z. s.

Projekt "Česká stopa z. s." představuje významnou iniciativu v rámci poskytování pomoci Ukrajině, i když jeho historie není dlouhá. Tento spolek se zaměřuje na přímou a cílenou pomoc jak vojákům, tak civilním obyvatelům Ukrajiny. Hlavní oblasti jejich činností zahrnují distribuci zdravotního materiálu a pomůcek pro nemocnice a azylové domy, stavební materiál pro opravy domovů v ukrajinských vesnicích, krmivo pro zvířata a také speciální vybavení pro vojáky.

www.ceska-stopa.eu

 

 

 

O nás

 

 

Výkup autovraků

Autovrak vykoupíme na náhradní díly nebo k ekologické likvidaci.

Odtah autovraku zdarma

Vozidlo nebo autovrak bezplatně odvezeme vlastní technikou.

Kontaktní online formulář

Hodnocení a recenze zákazníků vrakoviště

Pozitivních recenzí

Ověřené vrakoviště

MILATA s.r.o. je ověřeným zpracovatelem autovraků pro Severní Moravu a Slezsko.

Milata tradice od roku 1992

 
Ekologická likvidace a výkup vozidel
Použité náhradní díly
Kovošrot - výkup šrotu a druhotných surovin
Výkup vozidel na náhradní díly a k eko likvidaci
Výkup autovraků
Přeprava a pronájem kontejnerů
Pneuservis s prodejem pneu a disků
Odtahová služba
 
Autovrakoviště Milata v Událostech České televize
Příběh firmy MILATA napsali o nás na Idnes.cz
Jak se dělá ekologická likvidace v Eko magazínu TV Polar
Soutěž - Dej recenzi a vyhraj - rozdáváme trička a čepice